Вберегтися від штаму «Омікрон» може допомогти третя доза вакцини: дослідження

Дата створення: 16 Грудня 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Вберегтися від штаму «Омікрон» може допомогти третя доза вакцини: дослідження

Штам вірусу SARS-CoV-2, виявлений у Південній Африці у листопаді, вже зафіксований у 77 країнах. Які вакцини допоможуть його зупинити?

Заразний та небезпечний

Новий штам SARS-CoV-2 поширюється світом зі швидкістю світла. Вже відомо, що він пов’язаний із підвищеним ризиком зараження, а це, на думку багатьох експертів, може мати руйнівні наслідки.

Розраховувати, що «Омікрон» супроводжується більш легким перебігом хвороби, ніж «Дельта», також не варто. Адже перші випадки зараження ним було виявлено у молодих людей, які мали сильний імунітет. Подальші дані, отримані із найбільш заражених округів у Південній Африці, показали, що з 1200 госпіталізованих хворих, 98 отримували додатковий кисень, а четверо перебували на вентиляції легень.

Допоможе третя вакцина

Компанія Pfizer провела дослідження, що показало, що ревакцинація може допомогти зупинити небезпечний вірус. Двох доз вакцини Pfizer може бути недостатньо для захисту проти зараження Омікроном. А ревакцинація поточною вакциною проти COVID-19 збільшує титри антитіл у 25 разів», – наголосили виробники.

При цьому компанія Pfizer спільно з німецькою BioNTech вже розпочала розробку нової версії вакцини проти «Омікрону». Перші партії очікуються упродовж 100 днів, а до кінця березня наступного року її тестування планується завершити.

А поки що можна розраховувати тільки на посилену вакцинацію, яка стане надійною перешкодою від зарази, що поширюється. Медики радять усім, хто ще не зробив щеплення, обов’язково його провести. Адже безтурботність під час пандемії коронавірусу дуже небезпечна.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама