Вчені дізналися, як подолати денну сонливість без кави

Дата створення: 24 Травня 2023
Дата оновлення: 24 Травня 2023
Вчені дізналися, як подолати денну сонливість без кави

Перепади енергії протягом дня — поширена проблема

Дослідники відзначають, що надмірна денна сонливість (EDS) часто є результатом діагностованого або недіагностованого апное уві сні. Якщо ви щодня боретеся з перепадами енергії, варто поговорити про це зі своїм сімейним лікарем. Якщо діагноз підтвердиться, є можливість ефективно розв’язати проблему.

Найважливішим елементом лікування апное сну є СІПАП-маска. Вона перекачує кисень під тиском, що запобігає гіпоксії під час сну. Однак цього недостатньо, щоб запобігти падінню енергії протягом дня, через що вчені досі шукають нових рішень.

Дослідники з Університету Макмастера (Канада) розглянули 14 клінічних випробувань за участю понад 3000 пацієнтів з апное уві сні. Вони порівняли ефективність трьох препаратів проти втоми: солріамфетолу, армодафінілу та пітолізанту. Усі три препарати були різною мірою ефективними у боротьбі з надмірною денною сонливістю. Найбільшу різницю порівняно з плацебо показав солріамфетол.

Вчені стверджують, що користь сольріамфетолу настільки велика, що варто перевірити його довгостроковий вплив на людину. Можливо, цей препарат допоміг би при лікуванні синдрому хронічної втоми або тривалого COVID-19, перебіг якого також супроводжується занепадом сил.

Результати дослідження опубліковані у журналі Annals of Internal Medicine («Літопис внутрішньої медицини»).

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама