Вчені дослідили домашні прянощі, які допомагають боротися з раком

розмарин

Американські дослідники Університету Пердью вважають, що майбутнє — за інженерією рослин

Про лікувальні властивості спецій відомо давно. Так, гвоздика допомагає вгамувати зубний біль, а куркума полегшує стани при проблемах шкіри, наприклад висипці або опіках. Однак є і такі трави, які у багатьох ростуть у горщиках на підвіконнях і є неоціненним засобом проти раку.

Вчені з Університету Пердью (США) встановили, що чебрець і орегано містять сполуки тимо- гідрохінону, які мають антиоксидантні властивості. Проте дози їх невеликі.

— Якщо ми зрозуміємо, як утворюються ці сполуки, то відкриємо шлях до інженерії рослин. В результаті зможемо вирощувати трави з вищим рівнем цих сполук або синтезувати їх у мікроорганізми, щоб використати з медичною метою, — каже біохімік сільськогосподарського коледжу Пердью Наталія Дударєва.

Дослідникам у співпраці з вченими з Університету Мартіна Лютера Галле-Віттенберг та Університету штату Мічиган також вдалося розщепити тимо- гідрохінон на дрібніші частинки. Вивчивши понад 80 000 генів у тканинах рослин, фахівці зможуть виявити ті з них, які необхідні для виробництва тимо- гідрохінону.

— Ми сподіваємося синтезувати із трав та інших організмів унікальні інгредієнти, які можна буде використовувати як добавки до їжі, косметики та іншим продуктам, — підкреслив провідний автор дослідження, доктор Пан Ляо.

Результати опубліковані в журналі Національної академії наук США Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама