Зайва вага не пов’язана з обміном речовин: дослідження

Метаболізм уповільнюється лише після 60 років
Вчені під керівництвом Джона Спікмана з Абердинського університету (Шотландія) здійснили унікальне дослідження, у якому взяли участь 6400 осіб у 29 країнах.
Експерти розрахували метаболізм респондентів, починаючи від немовлят та закінчуючи 95-річними учасниками експерименту. Виявилося, що у новонароджених до першого року їхнього життя швидкість обміну речовин на 50% вища, ніж у дорослих. Свого піка він досягає в період статевого дозрівання людини, а потім до 20-річного віку сповільнюється. У віці від 20 до 60 років метаболічні зміни відсутні. Це означає, що поширене збільшення ваги у середньому віці пов’язане з надмірним споживанням калорій, а не з уповільненням метаболізму. Постійне зниження метаболізму щороку спостерігається після 60 років. Поступово в людей похилого віку він стає повільніше на 26%, ніж у людей середнього віку.
Отримані результати розвіяли поширену думку, що метаболізм збільшується в період статевого дозрівання та під час вагітності жінок та знижується у середньому віці, що призводить до появи зайвої ваги.
— Зайва вага пов’язана не з обміном речовин, а зі споживанням калорій. Отже, причину треба шукати у харчуванні, — каже Джон Спікман, повідомляє італійське інформаційне агентство АНСА.