Вчені ідентифікували білок, який викликає метастази

Дата створення: 04 Жовтня 2022
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Вчені ідентифікували білок, який викликає метастази

Фахівці Кембридзького університету (Великобританія) виявили, що метастази впливають не лише на ракові клітини, а й на здорові

Як відомо, незалежно від того, де в організмі виникає злоякісна пухлина, рак починає колонізувати організм через інші тканини та органи за допомогою метастазів.

Довгий час вважалося, що метастази є аномальним проявом ракових клітин. Проте англійські вчені виявили, що вони також «захоплюють» і здорові клітини.

Такого висновку фахівці дійшли після того, як проаналізували клітинну структуру, так званий неселективний канал втрати натрію (NALCN). Цей канал розташований на клітинних мембранах і контролює, як сіль входить і виходить із клітини. Вчені виявили, що NALCN також регулює вивільнення клітин із тканин у кровотік, де вони можуть поглинатися іншими органами та тканинами.

Експерти провели низку експериментів, під час яких блокували функцію білка NALCN. Як виявилося, він викликає метастази при раку шлунка, кишківника та підшлункової залози.

Проте сенсаційне відкриття вчені зробили, коли проводили досліди на здорових тканинах. Як виявилося, блокування NALCN також змушувало здорові клітини мігрувати з органів, де вони були, до інших. Так, клітини підшлункової залози перемістилися до нирки та стали здоровими клітинами нирок.

— Нам вдалося зрозуміти як рак «захоплює» здорові клітини. Якщо це буде підтверджено подальшими дослідженнями, це дозволить зупинити розповсюдження злоякісних пухлин та відновити пошкоджені органи, — зазначив керівник дослідження, професор Річард Гілбертсон, цитує портал Green Me.

Читайте також: Рак підшлункової залози можна побачити на шкірі

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама