Вчені ідентифікували штами бактерій, які захищають від нейропатичного болю при діабеті

Вчені ідентифікували штами бактерій, які захищають від нейропатичного болю при діабеті

Набір мікроорганізмів, присутніх у кишківнику у людини, або мікробіота, може допомогти при лікуванні нейропатичного болю. Це тяжке ускладнення розвивається при діабеті у кожного другого пацієнта та проявляється поколюванням, печінням та онімінням.

Такого висновку дійшли вчені Університету Рутгерса в Нью-Джерсі (США). Вони проаналізовані зразки мікробіоти, які витягли з фекалій 86 осіб. З них 57 пацієнтів страждали на діабет: 27 осіб — з нейропатичним болем, та 30 пацієнтів без неї.

Генетичне секвенування виявило у хворих на діабет з нейропатичним болем 13 бактерій, що становить майже 12% мікробіома кишківника. При цьому у пацієнтів з діабетом, які не страждали на такий вид болю, було виявлено близько 2% бактерій мікробіома. Це вказує на те, що змінений мікробіом кишківника може лежати в основі болю у людей із діабетом.

Потім експерти пересадили зразки фекалій від людей без діабету до окремої групи з 22 учасників із діабетичним неврологічним болем. Ще 10 осіб із цим захворюванням отримували плацебо на основі гарбуза та картопляного порошку. Дослідники оцінили учасників до лікування та через 84 дні після нього. У середньому нервовий біль зменшився приблизно на 35% у тих, хто отримав трансплантацію, та приблизно на 5% у тих, хто цього не зробив.

Генетичний аналіз показав, що покращення були пов’язані з певною групою кишкових бактерій, які зменшують запалення, що лежить в основі хронічного болю. Однією з них є Faecalibacterium prausnitzii, дефіцит якої також спостерігається у людей із синдромом хронічної втоми.

Зараз не існує методів лікування діабетичної нейропатії, й трансплантація мікробіоти може допомогти таким хворим.

Дослідження опубліковано в журналі Cell Metabolism («Клітинний метаболізм»).

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама