Вчені ідентифікували білок у волосяних фолікулах, що призводить до облисіння

Вчені ідентифікували білок у волосяних фолікулах, що призводить до облисіння

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), алопецією, або облисінням, страждає понад 140 млн людей у світі. Алопеція може мати різні причини, включаючи генетичні фактори, запальні процеси, автоімунні захворювання, стрес, деякі медичні стани тощо.

Існує кілька видів алопеції

Андрогенетична алопеція. Типова втрата волосся, пов’язана з генетичними факторами та гормональними змінами, найчастіше у чоловіків, але також може торкатися жінок.

Ареата (плямиста) алопеція. Характеризується утворенням круглих областей втрати волосся на шкірі.

Універсальна алопеція. На тілі губиться все волосся, включаючи брови та вії.

Трихотіломанія. Це психологічний стан, при якому людина постійно видирає своє власне волосся.

Вчені Каліфорнійського університету (США) вивчили волосяні фолікули. Їхньою особливістю є те, що вони періодично регенерують, навіть без травм. Як вдалося встановити вченим, білок TGF-beta контролює процес функціонування клітин волосяного фолікула.

«TGF-beta має дві протилежні ролі. Він допомагає активувати певні клітини волосяного фолікула для виробництва нового життя, а потім сприяє апоптозу або процесу загибелі клітин. Якщо клітина виробляє певну кількість TGF-бета, вона активує поділ клітин, у той час, як надлишок цього білку викликає апоптоз», — зазначили фахівці у статті, що була опублікована у виданні Biophysical Journal («Біофізичний журнал»).

Чому фолікули вбивають себе, поки що невідомо. Згідно з деякими гіпотезами, ця особливість характерна для тварин, які втрачають шерсть, щоб пережити літню спеку або намагаються так замаскуватися.

Якщо вчені зможуть точніше визначити, як TGF-бета активує поділ клітин та взаємодіє з іншими генами, можливо, їм вдасться активувати стовбурові клітини фолікула та стимулювати ріст волосся. Це дозволить вилікувати алопецію. Також експерти сподіваються, що це відкриття дозволить прискорити загоєння ран, тому що фолікули є джерелом стовбурових клітин.

На сьогоднішній день застосовують різні види лікування алопеції: приймання ліків, хірургічні втручання або процедури лазерної терапії. Однак у деяких випадках, особливо за наявності генетичних факторів, лікування може бути обмежене. Відкриття вчених допоможе вирішити цю проблему мільйонам людей.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
3 продукти, які допоможуть вбити клітини пухлини
Деякі продукти можуть мати антиканцерогенні власти...
Як визначити, що застуда перейшла у пневмонію
Застуда зазвичай викликається вірусами та вражає в...
Реклама