Вчені ідентифікували фермент, який підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера у жінок

Вчені ідентифікували фермент, який підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера у жінок

Згідно зі статистикою, у 2019 році хвороба Альцгеймера була діагностовано у 3 130 449 чоловіків, у той час як у жінок удвічі більше  — у 6 650 228 пацієнток. Це підтверджує думку лікарів, що жінки частіше страждають на деменцію, ніж чоловіки.

Експерти пов’язують таку особливість із кількома факторами. Гормональні зміни у жінок, перш за все, зменшення рівня естрогенів, призводить до підвищення ризику розвитку нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера. Крім того, жінки мають вищий рівень білка альфа-синуклеїну, який може бути пов’язаний з розвитком хвороби Паркінсона та хвороби Альцгеймера.

Вчені Медичної школи Кейс Вестерн Резерв (США) провели дослідження, щоб зрозуміти, що робить жінок сприйнятливішими до хвороби Альцгеймера. Як виявилося, у мозку жінок у більшій кількості міститься фермент, який чинить токсичну дію всередині нервових клітин і призводить до накопичення тау-білка. Це і викликає небезпечний психічний розлад.

Процес усунення надлишку тау-білка відбувається завдяки збалансованій системі ферментів. Їхня дисфункція може призвести до аномального накопичення цього білка. Згідно з дослідженнями вчених, підвищена активність ферменту USP11 пов’язана з високим рівнем тау-білка, оскільки фермент уповільнює його деградацію та виведення.

Вчені провели лабораторні досліди. Вони усунули в мозку самок мишей фермент USP11 і побачили, що це захищає їхню відмінність від порушення когнітивних функцій. На думку експертів, надмірна активність ферменту USP11 у жінок визначає їхню велику сприйнятливість до хвороби Альцгеймера.

— Фермент USP11 може бути пригнічений фармакологічно. Знання цього дозволить розробити ефективні нейропротекторні препарати, — зазначив дослідник Девід Канг, цитує портал Green Me.

Якщо подальші дослідження підтвердять відкриття вчених, це стане проривом у лікуванні хвороби Альцгеймера, а також допоможе не допустити її розвитку.

Дослідження опубліковано в науковому журналі Cell («Клітка»).

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківРаспространё...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама