Вчені ідентифікували гени, які відповідають за алкогольну залежність

Вчені ідентифікували гени, які відповідають за алкогольну залежність

Згідно зі статистикою, тільки в США близько 16 млн жителів (4,8%) страждають від розладів, пов’язаних із вживанням алкоголю. На ризик розвитку такої патологічної залежності впливає багато чинників, зокрема гени. На думку американських дослідників, та сама група генів як впливає не тільки на сприйняття болю і зв’язок між нейронами у мозку, а й на ризик розвитку алкогольної залежності. Що це означає?

Вчені з Медичної школи Університету Індіани (США) з’ясували, що залежність пов’язана не з дефектом в одному гені, а зі зміною цілої групи генів, які впливають на пластичність нейронів та сприйняття болю.

Експерти провели експерименти з використанням трьох різних моделей тварин, щоб вивчити, як гени впливають на потяг до алкоголю. Експеримент включав статистичне сортування близько 3 млрд пар основ ДНК. Вони містили близько 30 000 генів 70 окремих тварин.

Дослідники проаналізували різницю між популяціями, заснованими на їх поведінці щодо вживання алкоголю. Це дозволило їм виявити гени, які беруть участь у болю та пов’язані з двома іншими групами генів.

Вчені також виявили ключову групу генів, які впливають на споживання алкоголю. Причому деякі мають тихі мутації, тобто не змінюють трансляцію амінокислотної послідовності. Таким чином вони впливають на швидкість та конформацію транскрипції генів, викликаючи зміни в інших генах, які впливають на алкоголізм. Одним словом, мотивацією до випивки може бути бажання полегшити механізми, відповідальні за біль.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама