Вчені ідентифікували клітини, які допоможуть вилікувати шкіру від акне

За статистикою, на акне страждають близько 650 млн людей у світі, з них близько 80% — підлітки та молоді люди. Незважаючи на те, що акне є одним із найпоширеніших запальних захворювань шкіри, воно досі залишається маловивченим
Вважається, що розвиток акне багато в чому зумовлено надмірним зроговінням волосяних фолікулів. Проте вчені з Медичної школи Сан-Дієго (США) стверджують, що не менше значення має поразка шкіри навколо них. Вони виявили, що фібробласти — клітини, що відповідають за відновлення шкіри, — виробляють антимікробний пептид кателіцидин, який допомагає боротися з інфекцією.
— Ми хотіли зрозуміти роль фібробластів, які забезпечують структурну підтримку у глибоких шарах шкіри. І випадково виявили, що вони активують вироблення кателіцидину у відповідь на бактерії Cutibacterium acnes, що викликають акне, — розповів співавтор дослідження, доктор Алан О’Ніл, пише RadioZet.
Щоб підтвердити свої висновки, дерматологи провели наступний експеримент. Вони взяли біопсію шкіри у пацієнтів з акне, які раніше лікувалися ліками з великим вмістом вітаміну А, ретиноїдами. Ці препарати підвищували вироблення кателіцидину, що підтвердили аналізи. Як виявилося, ретиноїди ефективні при лікуванні шкірних захворювань, а кателіцидин — при акне.
Раніше ретиноїди використовувалися при лікуванні шкіри для поліпшення ліпідного обміну в клітинах. Однак вони мають багато побічних ефектів. Дослідницька група сподівається, що знання про ефективну дію кателіцидів допоможе розробити безпечніші препарати для лікування акне.
Результати дослідження були опубліковані у журналі Science Translational Medicine.