Вчені ідентифікували клітини, які допоможуть вилікувати шкіру від акне

Вчені ідентифікували клітини, які допоможуть вилікувати шкіру від акне

За статистикою, на акне страждають близько 650 млн людей у світі, з них близько 80% — підлітки та молоді люди. Незважаючи на те, що акне є одним із найпоширеніших запальних захворювань шкіри, воно досі залишається маловивченим

Вважається, що розвиток акне багато в чому зумовлено надмірним зроговінням волосяних фолікулів. Проте вчені з Медичної школи Сан-Дієго (США) стверджують, що не менше значення має поразка шкіри навколо них. Вони виявили, що фібробласти — клітини, що відповідають за відновлення шкіри, — виробляють антимікробний пептид кателіцидин, який допомагає боротися з інфекцією.

— Ми хотіли зрозуміти роль фібробластів, які забезпечують структурну підтримку у глибоких шарах шкіри. І випадково виявили, що вони активують вироблення кателіцидину у відповідь на бактерії Cutibacterium acnes, що викликають акне, — розповів співавтор дослідження, доктор Алан О’Ніл, пише RadioZet.

Щоб підтвердити свої висновки, дерматологи провели наступний експеримент. Вони взяли біопсію шкіри у пацієнтів з акне, які раніше лікувалися ліками з великим вмістом вітаміну А, ретиноїдами. Ці препарати підвищували вироблення кателіцидину, що підтвердили аналізи. Як виявилося, ретиноїди ефективні при лікуванні шкірних захворювань, а кателіцидин — при акне.

Раніше ретиноїди використовувалися при лікуванні шкіри для поліпшення ліпідного обміну в клітинах. Однак вони мають багато побічних ефектів. Дослідницька група сподівається, що знання про ефективну дію кателіцидів допоможе розробити безпечніші препарати для лікування акне.

Результати дослідження були опубліковані у журналі Science Translational Medicine.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама