Вчені ідентифікували речовину, яка допомагає зменшити симптоми аутизму: відкриття

Дата створення: 26 Травня 2023
Дата оновлення: 26 Травня 2023
Вчені ідентифікували речовину, яка допомагає зменшити симптоми аутизму: відкриття

Дослідники зі Школи фармації медичного факультету Єврейського університету в Єрусалимі (Ізраїль) вважають, що ключову роль відіграє окис азоту

Аутизм — це поширений розлад, який характеризується дефіцитом речовин в 11 областях мозку, відповідальних за когнітивні здібності. Оскільки механізм патології досі не виявлено, єдиної ефективної терапії немає, а схвалені препарати мають масу побічних ефектів. Однак ізраїльським вченим вдалося ідентифікувати речовину, яка впливає на розвиток цього розладу.

Експерти виявили прямий зв’язок між рівнем оксиду азоту в мозку та аутизмом. Дослідження, проведені на лабораторних мишах, показали, що збільшення оксиду азоту у мозку посилює симптоми аутизму, тоді як зниження рівня цієї сполуки зменшує небажані симптоми.

Два методи лікування аутизму, схвалені Управлінням санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA), спочатку розроблені для лікування шизофренії, мають серйозні побічні ефекти. Фахівці сподіваються, що завдяки відкриттю зможуть розробити препарат, який знижує рівень оксиду азоту у головному мозку. Відповідну угоду вже підписано з однією з американських фармацевтичних компаній.

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама