Вчені ідентифікували симптом, який підвищує ризик смертності від хвороби Альцгеймера до 46%

Вчені ідентифікували симптом, який підвищує ризик смертності від хвороби Альцгеймера до 46%

Хвороба Альцгеймера — це хронічне нейродегенеративне захворювання, яке поступово прогресує. Воно торкається кори головного мозку, що викликає погіршення когнітивних функцій. Такі хворі можуть мати підвищену чутливість до запахів, інколи ж і навпаки — втрату їх. Це може бути ранньою ознакою деяких захворювань, таких як хвороби Альцгеймера та Паркінсона, і навіть передчасної смертності, вважають американські фахівці. 

Вони провели тривале дослідження за участю 2229 жителів двох громад США. Середній вік добровольців був від 71 до 82 років, половина з них — жінки. Усім було запропоновано ідентифікувати 12 найпоширеніших запахів. Кожній правильній відповіді було присуджено бал. Залежно від набраних балів усіх учасників розділили на три категорії: з добрим, помірним і поганим нюхом. Потім всіх обстежили.

Як виявилося, деякі з учасників страждали на деменцію або хворобу Паркінсона. Респонденти з поганим нюхом мали високий ризик смертності (46%) протягом десяти років. На це вказувало наявність серцево-судинних та нефрологічних захворювань, а також прояв або схильність до деменції, хвороб Альцгеймера та Паркінсона. Також багато учасників цієї групи зловживали курінням та алкоголем.

У тих, у кого нюх був кращим, ризик смертності був меншим (30%) і протягом більшого терміну, 13 найближчих років, а не десяти.

Важливо розуміти, що зміни в нюху не є типовими або переважними ознаками хвороби Альцгеймера. Головні симптоми пов’язані з когнітивними функціями, такими як пам’ять, орієнтація у просторі, здатність планування та прийняття рішень. Будь-які зміни в нюху зазвичай розглядаються в контексті інших симптомів, і консультація з лікарем може бути корисною для оцінки ситуації.

Дослідження було опубліковано в Американському науковому журналі Annals of Internal Medicine («Анали внутрішньої медицини»).

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама