Вчені навчилися «обдурювати» ракові клітини

Вчені навчилися «обдурювати» ракові клітини

За даними GLOBOCAN, від онкологічних захворювань щороку помирають 10 млн людей у всьому світі. Дослідники намагаються знайти чудодійний засіб від раку, який міг би врятувати мільйони життів.

Фахівцям Університету Пердью (США) вдалося «обдурити» рак за допомогою молекул мікроРНК. Ідея такої методики не нова — її використовують при лікуванні деяких злоякісних нейроендокринних пухлин. «Обдурені» пухлини перестають рости та навіть зменшуються, «морячи себе голодом» після контакту з цілющою гормональною речовиною. Це може бути ефективним, але лише у рідких випадках.

МікроРНК-34 міститься у великих кількостях у здорових клітинах. У ракових клітинах ця молекула зазвичай відсутня. Однак мікроРНК-34 швидко втрачає свою потужність, що позначається на ефективності лікування. 

Американським ученим вдалося за допомогою фолієвої кислоти підвищити терапевтичну стійкість МікроРНК-34 до 120 год. Після чого вони ввели її лабораторним мишам, схильним до раку.

Як показали результати, у гризунів, яким було введено мікроРНК, пухлини не зросли. У тих же мишей, які не отримали такої вакцини, пухлини збільшилися втричі.

Вчені пояснюють це тим, що мікроРНК-34 зупиняє розподіл клітин, а також блокує активність кількох генів, які керують раком.

Запатентована терапія є результатом 15-річної роботи з використанням мікроРНК для боротьби з раком. Вона може ефективно діяти як самостійно, так і у поєднані з чинними лікарськими препаратами.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама