Вчені назвали 5 фруктів із максимальним вмістом пестицидів

Вчені назвали 5 фруктів із максимальним вмістом пестицидів

Найбільш небезпечні для здоров’я груші, ожина, персики та полуниця

Небезпечний коктейль

Дослідницьке агентство NPD Group (Америка) протягом восьми років, з 2011 до 2019, вивчало пестициди, найбільш шкідливі для здоров’я людини. Основну увагу вони приділили тим з них, які пов’язані з ризиком розвитку діабету ІІ типу, серцево-судинними та онкологічними захворюваннями.

Відповідно до європейських директив з агропродовольчої продукції, використання найбільш шкідливих пестицидів мало скоротитися вдвічі. Реальність зовсім інша. Вчені побачили, що останнім часом використання пестицидів збільшилось, а не зменшилося відповідно до європейського законодавства. А тенденція змішувати хімічні розчини разом для створення зовнішнього ефекту призвела до збільшення руйнівних наслідків для здоров’я.

Було проаналізовано 97170 зразків фруктів. Найбільш забрудненими протягом багатьох років стали: ожина (51%), персики (45%), полуниця (38%), вишня (35%), абрикоси (35%).

Сумна тенденція

Одна з найрізкіших змін торкнулася вишні. На початку дослідження, у 2011 році, у проаналізованих зразках було зазначено, що лише 22% вишні мають рештки пестицидів. За останнім аналізом, у 2019 році цей відсоток досягав 50%.

Є й інші фрукти, загроза яких різко зросла. Ківі були одними з найздоровіших фруктів, оскільки містили лише 4% пестицидів. А вже у 2019 році їхня кількість зросла до 32%.

Найбільш забрудненими фруктами за кількістю виявлених пестицидів є груші. Особливо ті, які вирощують у Бельгії (87%) та Португалії (85%).

Фахівці радять не поспішати відмовлятися від улюблених ласощів. Але радять перед вживанням ретельно видаляти всі зовнішні сліди пестицидів.

Читайте також: Що їсти в спеку, щоб допомогти організму

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама