

На думку дослідників Американського онкологічного товариства, вік та куріння значно збільшують ризик розвитку багатьох видів пухлини. Серед інших провокаційних факторів — високий індекс маси тіла (ІМТ), нездорове харчування, малорухливий спосіб життя та генетична схильність
Протягом п’яти років вчені спостерігали за 429 991 неонкологічним хворим. І дійшли висновку, що здебільшого вік був основним чинником формування пухлини. Це було вірно майже для всіх учасників від 50 років і людей похилого віку. У цьому віковому діапазоні ризик онкології для чоловіків становив 29%, а для жінок — 25%. Другим через небезпеку канцерогеном, на думку вчених, є куріння.
За час експерименту у 15 226 учасників було діагностовано онкологію. Чоловіки найчастіше страждали від раку передміхурової залози та раку легень, тоді як у жінок розвивався рак молочної залози та рак шийки матки.
Серед факторів, що підвищують ризик розвитку раку у чоловіків, дослідники відзначили: споживання алкоголю, нікотину та червоного м’яса, відсутність фізичної активності та генетичну схильність. У жінок на розвиток раку впливають ІМТ та діабет ІІ типу, численні вагітності та пологи.
Вік та куріння є двома основними факторами, які збільшують ризик розвитку раку.
Результати дослідження були опубліковані в журналі Cancer («Онкологія»).
Читайте також: Рак підшлункової залози можна побачити на шкірі