Вчені назвали ефективний спосіб лікування діабету

Дата створення: 18 Лютого 2022
Дата оновлення: 14 Квітня 2023
Вчені назвали ефективний спосіб лікування діабету

Понад 400 млн людей у ​​світі страждають від цієї хронічної недуги, яка викликає низку важких ускладнень, починаючи від серцево-судинних захворювань та закінчуючи втратою зору

Вважається, що прийняття спеціальних препаратів разом зі строгою дієтою допомагають пацієнтам вилікуватися від цукрового діабету ІІ типу. Однак це потребує жорсткого обмеження калорій. Згідно з дослідженнями 2016 року, хворі, які дотримувалися дієти з добовим раціоном 624–700 кілокалорій, протягом двох місяців могли досягти ремісії.

Вчені Кембридзького університету (Великобританія) запитали: чи можна досягти такого ефекту при менш суворій дієті? Протягом п’яти років вони спостерігали за 867 добровольцями 40–69 років, яким нещодавно діагностували цукровий діабет ІІ типу. До кінця експерименту у 257 пацієнтів, або 30% учасників, захворювання було на стадії ремісії. Експерти пояснюють це тим, що за цей час вони змогли схуднути не менше ніж на 10% від своєї ваги.

— Наш досвід показує, що вилікуватися від діабету можна протягом п’яти років за незначної втрати ваги 10%. Для багатьох пацієнтів реально досягти такого результату, при цьому не катуючи себе жорсткими дієтами, — каже один із дослідників доктор Хаджіра Дамбха-Міллер, пише PsyBlog.

Дослідження було опубліковано у журналі Diabetic Medicine.

Читайте також: Діабет 2-го типу і ризик нефропатії (порушенням роботи нирок): що потрібно враховувати

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама