Вчені назвали кольори, які приваблюють комарів

Щоб уникнути укусів кровосмоків, краще одягти відповідний одяг
Колірне рішення
Співробітники Вашингтонського університету виявили, що комарів приваблюють червоні, оранжеві та чорні кольори, а також блакитний. При цьому вони намагаються триматися якомога далі від зеленого, фіолетового, синього та білого.
Вчені відзначають, що тіло має бути максимально закритим тканиною, оскільки комарі сприймають шкіру як червону. А у поєднанні з видихуваним нами вуглекислим газом це є інформацією для комах, де знайти джерело їжі. Дослідники вважають, що комарі в першу чергу оріентуються на виявлення СО2, потім зосереджуються на кольорах, щоб досягти жертви.
Щоб дійти такого висновку, автори дослідження проаналізували понад 1,3 млн траєкторій комарів. Для цього вони використовували спеціальну систему 3D-відстеження в режимі реального часу та тунель, які дозволили контролювати візуальний та запаховий вибір комарів.
— Для кусаючих комах, таких як комарів, мух цеце та Triatominae, зір відіграє фундаментальну роль у різних видах поведінки, включаючи контроль польоту, відстеження об’єктів для пошуку нектару та визначення місць яйцекладки. Візуальні стимули, які опосередковують цю поведінку, нерозривно пов’язані з іншими сигналами, такими як запах та тепло, — пояснив керівник дослідження Джеффрі Ріфвелл, передає Polki.pl.
Вчені відзначають, що комарі охоче літають до темних об’єктів із високою контрастністю. Крім того, їх заманюють шляхом випаровування через шкіру та інші сполуки, що виділяються людиною.
Статтю було опубліковано у журналі Nature Communication («Комунікації про природу»).
Лимон відлякує кровопивцю
Пік активності комарів випадає на червень та липень. Щоб уникнути їх нападу, віддавайте перевагу одягу білого, фіолетового або синього кольорів.
Також можна зробити таке:
- наносите на шкіру хімічні репеленти. З цією метою також можна використати натуральні аромати: лимон, гвоздику, корицю, м’яту, базилік;
- приймайте вітамін В. І тоді запах, що видається шкірою, відлякає комарів;
- використовуйте протимоскітні сітки;
- вимикайте світло перед відкриттям вікон;
- використовуйте будинки рослини, що відлякують комарів рослини (м’ята, герань, фенхель, лаванда).
Читайте також: Щеплення проти віспи мавп немає, але є лікування