Вчені назвали методи лікування депресії, які набагато ефективніше за популярні препарати

Дата створення: 29 Березня 2023
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Вчені назвали методи лікування депресії, які набагато ефективніше за популярні препарати

Спорт та фізична активність покращують настрій та сприятливо діють на психічне здоров’я

Кожна восьма людина у всьому світі страждає на психічні розлади та, як правило, використовує антидепресанти. Для деяких пацієнтів такі препарати мають небажані побічні ефекти. Вони викликають розлади шлунково-кишкового тракту, зниження лібідо та збільшення ваги. Фізичні вправи є безкоштовною альтернативою лікування, яке допомагає уникнути подібних ускладнень.

Перспективність фізичних вправ як лікувального засобу проти депресії та тривожності було доведено у 1994 році. Тоді вченим вдалося встановити, що фізична активність сприяє підвищенню рівня так званих «гормонів щастя», серотонінів, що покращує настрій.

Також вчені довели, що фізична активність сприяє збільшенню обсягу мозку, особливо у тих, хто найбільш схильний до зменшення його обсягу. Це пов’язано з посиленням кровотоку, що, своєю чергою, збільшує доставлення біомолекул, які сприяють зростанню та розвитку клітин мозку. Ключова молекула цих клітин — нейротрофічний фактор мозку (BDNF) — збільшується при помірних фізичних навантаженнях.

Недавні дослідження також показали, що фізичні вправи позитивно впливають не тільки на фізіологію мозку, а й на зменшення запалення в організмі.

Експерти виявили у зразках крові пацієнтів з депресією запальні біомаркери. Це говорить про те, що депресія спричиняє запальні процеси в організмі, що підвищує ризик розвитку інших захворювань.

Крім цього, вчені встановили, що депресія має циклічний зв’язок з ожирінням. Люди, які мають зайву вагу, схильні до ризику розвитку депресії на 58% частіше. У цьому хворі з депресією на 58% частіше схильні до ожиріння, ніж інші. Не допустити розвитку цих небезпечних станів допоможе фізична активність.

Читайте також: Фізичні вправи на свіжому повітрі можуть знизити рівень занепокоєння на 60%

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама