Вчені назвали напої, що підвищують ризик розвитку остеопорозу на 15%

Вчені назвали напої, що підвищують ризик розвитку остеопорозу на 15%

Винуватцем цього є вуглекислий газ (CO2), через який утворюються бульбашки

Чим небезпечна газована вода

Остеопороз, або зміна структури кісток, — небезпечне захворювання. Згідно зі статистикою, кожен п’ятий пацієнт, який мав перелом стегнової кістки, вмирає протягом року через ускладнення. А кожен п’ятий хворий з остеопоротичним переломом рук не проживає й п’яти років.

Вважаються, що до цього захворювання схильні жінки у менопаузі, а також чоловіки старше 60 років. Однак підвищити ризик його розвитку та подальшого травматизму може навіть газована вода.

На думку вчених, вживання двох банок такого напою на день негативно позначається на стані кісток. Основним винуватцем є вуглекислий газ (CO2), через який утворюються бульбашки. Раніше вважалося, що він нейтралізується у травному тракті. Однак дослідження показали, що CO2 може проникати у кровоносну систему. Там організм намагається його нейтралізувати лужним кальцієм, який бере з кісткової системи. Це послаблює її та викликає розвиток остеопорозу.

На стан кісткової системи впливає надмірне споживання кофеїну. Він міститься не тільки в каві, міцному чаї, а й у газованих чи енергетичних напоях. Кофеїн збільшує виведення кальцію з сечею. Такою ж властивістю має алкоголь. Тому такі напої слід пити в міру.

Допоможуть овочі та фрукти

Дослідження, опубліковане в журналі Osteoporosis International («Міжнародний остеопороз»), показало, що кислотність західної дієти — з низьким вмістом фруктів та овочів та великою кількістю газованих напоїв та оброблених харчових продуктів — може вплинути на здоров’я кісток та підвищити схильність до травматизму.

Так, учасники експеримнту, які протягом 10 років дотримувались західної дієти, втратили додаткових 15% кісткової маси. Це пояснює, чому в Європі на остеопороз страждають близько 25% жінок віком від 60 років і 50% — старших за 70 років. Протистояти цій тенденції просто. Достатньо ввести в раціон необхідну кількість овочів та фруктів.

Експерти вважають, що зрідка випита склянка газованої води не зашкодить здоров’ю. Але радить не зловживати такими напоями. Адже вони не лише погіршують стан кісток, а й сприяють розвитку таких захворювань, як ожиріння та діабет.

Читайте також: Переломи кісток тазостегнового суглоба

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама