Вчені назвали найкращий стимул для схуднення

Дата створення: 09 Грудня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Вчені назвали найкращий стимул для схуднення

На думку американських дослідників, людям необхідно поставити мету та дати гроші

Експерти вирішили з’ясувати, які типи стимулів змусять людей більше схуднути. Для цього вони провели дослідження за участю 688 осіб віком від 18 до 70 років. Усі мали надмірну вагу чи ожиріння.

Учасники були поділені на три групи. Учасником першим було запропоновано річне членство у комерційній програмі щодо зниження ваги, засоби самоконтролю. Учасники другої отримали безплатний доступ до програм схуднення та консультацій. А учасникам третьої запропонували 750 доларів за ведення харчового щоденника та виконання фізичних вправ.

Експеримент тривав пів року, після чого вчені перевірили, як респондентам вдалося схуднути. Виявилося, що учасники першої групи змогли схуднути на 22,1%, учасники другої — на 39%, і учасники третьої — на 49,1%. Іншими словами, учасники втрачали більше ваги, коли їм пропонували за цю грошову винагороду.

— Фінансові стимули, орієнтовані на результат та досягнення мети, виявилися ефективнішими, ніж заходи, спрямовані лише на зниження ваги, — зазначають автори дослідження, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Проте вчені виявили, що цілеспрямована стратегія, тобто винагорода людей за певну поведінку, таку як регулярні фізичні вправи, вигідніша в довгостроковій перспективі. Крім того, це допоможе підтримати менш заможних людей у їхніх зусиллях щодо зниження ваги.

Читайте також: Нефролог пояснив, чому не можна використовувати фуросемід для схуднення

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама