Вчені назвали найвиснажливішу роботу для мозку

Вчені назвали найвиснажливішу роботу для мозку

Підтримка високої концентрації протягом багатьох годин протягом дня викликає втому, порівнянну з фізичним навантаженням

Ми звикли сприймати одні роботи та завдання більш виснажливими, ніж інші. Наприклад, робота в полі або на будівництві вважається більш виснажливою, ніж офісна. Однак часто вона супроводжується психологічним навантаженням і схильністю до стресу, що погіршує стан сірої речовини.

Розумова праця, як і фізична, може бути шкідливою для здоров’я. Навіть багатогодинне сидіння вимагає концентрації уваги, що стомлює у кінці дня.

Французькі вчені провели дослідження, щоб зрозуміти, чому до кінця робочого дня офісні співробітники почуваються втомленими, наче після важкої фізичної праці.

Наш мозок на відміну від комп’ютера не призначений для того, щоб постійно приймати важливі рішення. Але що є основою цього обмеження?

Щоб з’ясувати це, дослідники запропонували одним учасникам експерименту вирішити прості завдання, тоді як іншим сконцентруватися на розв’язані складних проблем. Це викликало в останніх очевидні ознаки втоми. У них після кількох годин інтенсивної розумової роботи почалися головні болі та розширилися зіниці.

Магнітно-резонансна томографія також виявила у них наявність у синапсах префронтальної кори головного мозку високих рівнів глутамату — нейротрансмітера, який у величезних кількостях може надмірно збуджувати та пошкоджувати клітини мозку.

Саме втома та присутність глутамату у префронтальній ділянці мозку змушує нас проводити багато часу в соціальних мережах або заохочувати себе висококалорійними закусками.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама