Вчені назвали новий симптом тривалого COVID-19

Дата створення: 29 Серпня 2022
Дата оновлення: 14 Квітня 2023
Вчені назвали новий симптом тривалого COVID-19

Пацієнти можуть відчувати ком в горлі та скаржитися на утруднене дихання

На думку лікарів, зростає кількість хворих, які після одужання від гострої коронавірусної інфекції продовжують відчувати симптоми фізичного, психологічного чи когнітивного характеру. Серед них — м’язова слабкість, рецидивна лихоманка, міалгія, артралгія. Усі вони є ознаками так званого Long-COVID.

Проте, нове дослідження, опубліковане в журналі Lancet Journal, показало, що пацієнти, крім інших симптомів, також можуть відчувати ком в горлі та скаржитися на утруднене дихання.

Вчені проаналізували 883 973 цифрових анкет, які заповнили більш ніж 4 200 осіб віком від семи до 53 років, які перенесли коронавірусну інфекцію.

Дослідники, вивчивши анкетні дані, виділили 23 можливі симптоми Long-COVID. Серед них: головний біль, запаморочення, біль у грудях, біль у спині, нудота, біль у м’язах, утруднене дихання, відчуття жару та холоду поперемінно, поколювання, загальна втома, важкі руки або ноги, біль при диханні, нежить, біль у горлі, сухий кашель, вологий кашель, лихоманка, діарея, біль у животі, агевзія або аносмія, чхання та свербіж в очах і ком в горлі.

Останній симптом, який вважається одним із найважчих, частіше буває у жінок, ніж у чоловіків. Крім того, жінки з позитивним результатом на COVID-19 страждають від тяжких симптомів Long-COVID довше, ніж чоловіки.

Аналізи показали, що стійкі симптоми після зараження COVID-19 спостерігаються у кожного восьмого пацієнта. Це свідчить, що не можна його недооцінювати.

Читайте також: Вчені виявили вразливе місце вірусу COVID-19: відкриття

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама