

Цей розлад має оборотний характер, що дає надію багатьом хворим на одужання
Співробітники Сінгапурської лікарні досліджували патогенез нюхової втрати, пов’язаної з коронавірусною інфекцією. Вони використовували наукові бази — PubMed, Embase, Cochrane, SCOPUS, — а потім проаналізували результати обсерваційних досліджень та звіти, в яких описувалися радіологічні зміни нюхових структур у пацієнтів, інфікованих коронавірусом.
Лікарі виявили, що такі хворі в середньому у 16 разів частіше, ніж у контрольних групах, мали дисфункцію нюхових каналів. При цьому такий розлад зустрічався лише у 4% здорових людей та у 64% хворих.
— Раніше більшість учених вважали, що втрата нюху під час COVID-19 була в основному спричинена запаленням та пошкодженням нюхових нервів. Результати нашого дослідження вказують на набухання та затикання каналів перенесення запаху як причину втрати його, — сказав доктор Невілл Вей Ян Тео, передає PoradnikZdrowie.pl.
Фахівці наголошують, що ослаблений нюх у ході інфекції SARS-CoV-2 є результатом не лише нервових порушень, а й перекриття каналів, якими запахи надходять у ніс.
— Це хороша новина для пацієнтів, котрі хочуть відновити нюх, адже згодом набряк має пройти. У той же час, ушкодження нервів складніше піддається лікуванню, — додає експерт.
Читайте також: Бактерії в носі викликають хворобу Альцгеймера: дослідження