Вчені назвали ознаки, що вказують на рак печінки за п’ять років до його появи

Дата створення: 22 Грудня 2022
Дата оновлення: 11 Квітня 2023
Вчені назвали ознаки, що вказують на рак печінки за п'ять років до його появи

Згідно з дослідженням Італійської асоціації досліджень раку, низький рівень ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ), або «хорошого» холестерину, а також стеатоз є маркерами раку печінки

Ще кілька років тому більшість випадків раку печінки асоціювалися з інфекціями гепатиту В та С. Проте сьогодні відомо, що найчастіше причиною пухлини печінки у хворих віком від 55 до 75 років є злоякісна гепатокарцинома. Вона розвивається безсимптомно у зовні здорових людей, проте вони вже мають патологічний стеатоз, тобто накопичення жиру, яке може призвести до наступного фіброзу.

Експерти зазначили, що у пацієнтів з фіброзом печінки спостерігається низький рівень «хорошого» холестерину, що знижує ефективність виведення «поганого» та сприяє розвитку гепатоцелюлярної карциноми. Також, обстежив понад 1000 хворих, фахівці відзначили у них проблеми з обміном речовин.

— Люди, у яких протягом п’яти років розвинулася гепатоцелюлярна карцинома, мали нижчі рівні ЛПВЩ за рівного фіброзу печінки. Крім того, у них спостерігалося значне збільшення обсягу талії, що є показником відкладення жиру у вісцеральній жировій тканині та ознакою запалення в організмі, — каже керівник дослідження, професор Антоніо Москетта, передає інформаційне агентство ANSA.

Знання того, що один біомаркер крові може передбачити розвиток гепатоцелюлярної карциноми, дозволяє запобігти розвитку цього виду раку за допомогою дієти або препаратів задовго до появи специфічних симптомів.

Результати дослідження опубліковані в Journal of Hepatology Reports (Журнал гепатологічних звітів).

Читайте також: Рак підшлункової залози можна побачити на шкірі

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама