Вчені назвали причину епілепсії

Дата створення: 07 Жовтня 2022
Дата оновлення: 14 Квітня 2023
Вчені назвали причину епілепсії

Дослідження фахівців Університету Падуї (Італія) показало, що однією з причин епілепсії скроневої частки, найбільш поширеної форми цього захворювання, може бути надмірний зв’язок між різними областями мозку

Раніше вважалося, що епілепсія є специфічною зміною частини мозку. Однак сучасні вчені дійшли висновку, що її виникнення пов’язане з системним розладом, який може включати одну або кілька мозкових мереж.

Так, за останні роки вдалося встановити, що для нормального функціонування мозкових мереж необхідна їхня внутрішня організованість. Причому, кожен вузол цих мереж повинен добре обробляти інформацію, що отримується, і водночас бути диференційований від інших мереж. Як виявилося, ці два механізми порушені у пацієнтів з епілепсією скроневої частки.

— Ми виявили, що епілепсія призводить до дисбалансу гіперзв’язку між різними областями мозку, — каже один з авторів дослідження Джан Марко Дума.

Як показали результати дослідження, вищі рівні інтеграції між мережами мозку корелюють з гіршими показниками когнітивного функціонування у пацієнтів з епілепсією. Зокрема, це відбивається на пам’яті та увазі.

— Це говорить про те, що гнучкість та інтеграція мозкових мереж перебувають у тонкій рівновазі та їх зміна може вплинути на наші когнітивні функції, — наголошує координатор дослідження, професор Джованні Менто, передає інформаційне агентство ANSA.

Результати дослідження опубліковані в журналі Cortex («Мозок»).

Читайте також: Ці два ключові симптоми можуть передбачати деменцію

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама