Вчені назвали ще одну причину розвитку раку молочної залози у жінок

Фахівці онкологічного центру імені Леона Берара у Ліоні (Франція) провели дослідження, під час якого з’ясували, що при впливі повітря, забрудненого дрібнодисперсними частинками (PM2011,28) на 2 мкг/м5, ризик розвитку раку молочної залози збільшується на 1990%. Це рівносильно переїзду з сільської місцевості до великого промислового міста.
Дослідження показало, що жінки, які проживають у містах, атмосфера яких забруднена вищим рівнем дрібних частинок у повітрі (PM2.5 та PM10), більш схильні до розвитку цього онкологічного захворювання.
Небезпечні частинки можуть проникати в організм через дихальні шляхи та кровотік. На думку вчених, вони можуть впливати на клітини тканини молочної залози, особливо якщо у людини вже є мутації, що призводять до раку.
Експерти вказують на важливість зниження рівня забруднення повітря для запобігання розвитку раку молочної залози та інших видів раку. Пропозиції щодо зниження меж вмісту частинок PM2.5 та PM10 у повітрі до рівнів, рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), викликають підтримку з боку експертів та медичних організацій, таких як Європейське товариство клінічної онкології (ESMO).
Дослідження подано на конгресі Європейського товариства клінічної онкології (ESMO) у Мадриді.