Вчені назвали сорт шоколаду, який допоможе покращити настрій без шкоди для фігури

Вчені назвали сорт шоколаду, який допоможе покращити настрій без шкоди для фігури

Згідно з дослідженнями співробітників Сеульського національного університету (Південна Корея), достатньо трьох квадратиків екстра чорного сорту

Секрет гарного настрою

Як виявилося, ті, хто протягом дня ласували всього 30 г чорного шоколаду з вмістом какао 85%, відрізняються більш веселою вдачею, ніж ті, хто відмовляється від нього. Подібний ефект, на думку південнокорейських учених, пов’язаний із мікробними змінами у кишківнику через споживання шоколаду. До речі, на фігурі ця кількість не відбивається: адже один квадратик «затягує» всього на 10 грамів. Отже, для того, щоб завжди перебувати в хорошому настрої, достатньо з’їдати всього три квадратики чорних ласощів!

Дослідники провели експеримент за участю 46 добровольців. Спершу їм запропонували з’їдати в день 30 г шоколаду з 85-відсотковим вмістом какао, потім таку саму порцію шоколаду – з 70-відсотковим вмістом какао, і, нарешті, порадили на три тижні відмовитися від будь-якого сорту.

Рівень настрою вимірювався за допомогою шкали позитивних та негативних емоцій PANAS. Також респондентів попросили оцінити свій настрій за п’ятибальною системою. У всіх були взяті аналізи, щоб визначити зв’язок між рівнем настрою, сортом шоколаду та мікробіотою кишківника.

Вся справа у бактеріях

Виявилося, що споживання 85% темного шоколаду значно знижувало негативний настрій, тоді як у тих, хто вибирав 70% темного шоколаду, такого ж ефекту не спостерігалося.

Зразки фекалій також показали, що кишкова мікробна різноманітність була значно вищою в учасників першій групи, ніж контрольної, які не вживали шоколад. Примітно, що виявлено вищі рівні кишкової бактерії Blautia, які пов’язані з позитивними змінами показників настрою.

Результати були опубліковані у Журналі харчової біохімії (Journal of Food Biochemistry).

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама