Вчені назвали вид дозвілля, який захистить від недоумства

Дата створення: 31 Січня 2023
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Вчені назвали вид дозвілля, який захистить від недоумства

Поєднання фізичних та когнітивних завдань — відмінний спосіб запобігти деменції. Він ефективніший за звичайне фізичне тренування або розв’язання логічних завдань. Спортивне орієнтування поєднує ці два види діяльності

Для будь-якого віку

Фахівці Університету Макмастера (Канада) стверджують, що орієнтування на місцевості дозволяє тренувати забуті ділянки мозку та може бути ефективним методом профілактики деменції.

— Орієнтування є чудовим тренуванням для мозку і дає більше, ніж просто фізичну активність. Багато в чому — це спорт на все життя. Вік учасників може змінюватись від шести до 86 років, — каже автор дослідження Емма Уоддінгтон.

У дослідженні вчених взяли участь 158 людей віком від 18 до 87 років із різним рівнем підготовки у спортивному орієнтуванні. Заповнені ними анкети показали, що люди, які регулярно брали участь у забігах, мали кращу пам’ять і здатність орієнтуватися на місцевості. Це свідчить, що додавання елемента навчання навігації до регулярної фізичної активності приносить користь мозку у довгостроковій перспективі.

Спортивне орієнтування вимагає від мозку багаторазового перемикання з одного завдання на інше, прийняття швидких рішень та швидкого переміщення. Це може бути одним із ключів до успішної профілактики деменції.

Завдання для мозку

Орієнтування стимулює ділянки мозку, які наші предки використовували під час полювання чи пошуку їжі. Сьогодні ці функції не є необхідними для виживання. Але якщо ми не практикуватимемо активної навігації, то можемо втратити цю здатність, попереджають вчені.

Також вони нагадують, що першою ознакою розвитку хвороби Альцгеймера є неможливість знайти дорогу додому. Такий симптом спостерігається у 50% хворих, зокрема з легкою формою захворювання.

— Нині у нас не так багато когнітивних та фізичних завдань, які потрібні нашому мозку, тому варто подбати про них самостійно, — пропонує Уоддінгтон, повідомляє Radio ZET.

Висновки вчених опубліковані у журналі PLoS ONE.

Читайте також: Хвороба Альцгеймера

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама