Вчені назвали вітамін, який захистить від деменції у похилому віці

Дата створення: 12 Грудня 2022
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Вчені назвали вітамін, який захистить від деменції у похилому віці

Вітамін D дуже впливає не тільки на самопочуття, а також на стан мозку. Його відсутність може мати фатальні наслідки, що підтверджує дослідження вчених Університету Тафтса у Массачусетсі (США)

Наше тіло потребує багатьох поживних речовин, щоб функціонувати належним чином. Серед них вітаміни відіграють ключову роль. Одним з них є вітамін D. Його дефіцит призводить до погіршення настрою, зниження когнітивних функцій, що може виявитися погіршенням пам’яті, концентрації уваги та швидкості мислення. Тривалий дефіцит вітаміну D значно підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера та Паркінсона.

Американські вчені вивчили рівень вітаміну D у тканинах мозку людей, які брали участь в експерименті з 1997 року. Крім того, вони взяли зразки мозкової тканини у 209 людей після їх смерті, щоб перевірити рівень вітаміну D. Як виявилося, його високий рівень у всіх чотирьох областях мозку спричиняв кращу розумову працездатність.

Однак рівні вітаміну D не були пов’язані з жодним з фізіологічних маркерів хвороби Альцгеймера, такими як накопичення бета-амілоїду, наявність тілець Леві або мікроінсульти. Це означає, що досі незрозуміло, як вітамін D впливає на роботу мозку.

— Багато досліджень вказували на вплив нутрієнтів, зокрема вітаміну D, на когнітивні функції у людей похилого віку. Ми хотіли знати, чи є вітамін D у головному мозку, і якщо так, то які концентрації впливають на ймовірність розвитку деменції, — пояснила керівник проєкту, доктор Кайла Ши, передає Radio ZET.

На думку експертів, наявність вітаміну D у мозку допомагає захистити людей похилого віку від появи симптомів недоумства. Але для того, щоб краще зрозуміти фактори, що уповільнюють її, необхідно продовжити дослідження далі.

Читайте також: Нестача всього одного вітаміну може спричинити провали в пам’яті: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама