Вчені назвали країну, в якій живе найбільше оптимістів

Вчені назвали країну, в якій живе найбільше оптимістів

Американські вчені провели дослідження за участю 5000 осіб і з’ясували, що оптимісти менше схильні до впливів стресу та відрізняються міцнішим імунітетом, ніж песимісти. У них також нижчий рівень цукру й холестерину в крові, що зменшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Песимісти, які відрізняються похмурим сприйняттям життя та підвищеною нервозністю, навпаки, більш схильні до інфікування та запальних процесів.

Директор Центру позитивної психології в Університеті Пенсільванії (США) Мартін Селігман вважає, що на формування таких установок, оптимістичних чи песимістичних, впливає виховання, оточення, а також культурні традиції. За даними соціологічної компанії YouGov, найбільше оптимістів живе у Бразилії (74%), мешканці якої люблять святкові карнавали, а найменше — у Японії (35%), де всі максимально звикли працювати.

Шведський лікар Бертіл Марклунд, який вивчає, як спосіб життя впливає на його тривалість, у своїй книзі «10 простих порад для щасливого та здорового життя» пропонує 8 порад, завдяки яким можна змінити свій погляд на світ. Так, він рекомендує не говорити про страждання, оточувати себе позитивними людьми, займатися спортом, частіше посміхатися та радіти успіхам інших.

І все ж, додають англійські дослідники, оптимістам є чому повчитися у песимістів. Протягом десяти років вони спостерігали за 400 000 респондентами. І виявилося, що песимісти уважніше ставляться до свого здоров’я, тоді як оптимісти часто невиправдано ризикують.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама