Вчені назвали ліки, які допоможуть позбавитися мозкового туману після COVID-19

Вчені назвали ліки, які допоможуть позбавитися мозкового туману після COVID-19

Нейробіологи з Єльського університету (США) вважають, що доступна терапія допоможе усунути такий важкий стан як мозковий туман

Чому виникає мозковий туман

Мозковий туман означає погіршення когнітивних функцій: погану концентрацію уваги, проблеми з пам’яттю, порушення виконавчих функцій. Він буває у людей, які страждають на хронічні захворювання. Також цей стан часто спостерігається після COVID-19.

За словами нейробіолога, доктора Емі Арнстен, за когнітивні функції відповідає префронтальна кора головного мозку. Нервові ланцюги в цій галузі схильні до стресу та запалення, що може порушити функціональність та активність нейронів. Це призводить до мозкового туману, який може погіршити життя. Складність у тому, що від нього немає лікування.

Є доступна терапія

Американські вчені вважають, що два існуючих препарати, що приймаються разом, можуть полегшити симптоми мозкового туману і навіть усунути його. Це — гуанфацин, який застосовують для лікування СДУГ, та N-ацетилцистеїн, що використовується при лікуванні черепно-мозкових травм.

Гуанфацин зміцнює зв’язки префронтальної кори та захищає від запалення та стресу. N-ацетилцистеїн є потужним антиоксидантом та протизапальним засобом. Застосування цих двох препаратів дозволило б полегшити симптоми мозкового туману у хворих на COVID-19.

Всупереч того, що дослідження проводилося на невеликій групі добровольців, вчені вважають, що таку терапію можна застосовувати й зараз. Адже обидва препарати доступні та безпечні. Необхідно, щоб лікарі призначили їх пацієнтам, які страждають на мозковий туман.

Результати дослідження були опубліковані в Neuroimmunology Reports («Звіти про нейроімунологію»).

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама