Вчені назвали метод лікування, який дозволяє без препаратів позбутися головного болю

Вчені назвали метод лікування, який дозволяє без препаратів позбутися головного болю

Головний біль напруги (ГБН) є одним із найпоширеніших видів головного болю. Хворі описують його як той, що давить і посилюється в міру тривалості та викликає відчуття, що голова перебуває в «тисках». Причинами розвитку ГБН є стрес, безсоння, неправильне харчування, зміна погоди.

Найчастіше на цю недугу страждають жінки, ніж чоловіки. Якщо цей біль проявляється 15 днів на місяць, то якість життя значно погіршується. Впоратися з головним болем напруги дозволяють спазмолітики.

За словами дослідників з Університету традиційної китайської медицини в Ченду, акупунктура дозволяє знизити частоту цієї недуги. Цей метод лікування передбачає проколювання активних точок тіла спеціальними голками.

Фахівці провели експеримент, під час якого учасників розділили на дві групи. Добровольцям однієї проводили професійну акупунктуру. Іншим робили фіктивні обробки, тобто проколи були набагато дрібнішими. Експеримент, під час якого кожен учасник мав право на 20 процедур, тривав два місяці. Після його закінчення респонденти мали вести щоденники, у яких вказували частоту головного болю і ліки.

Як показали результати, у 68% учасників першої групи, які пройшли курс професійної акупунктури, зменшилася частота головного болю. У контрольній групі лише 50% людей помітили невелике вдосконалення.

Автори дослідження стверджують, що акупунктура здатна зменшити головний біль і вважають цей метод одним з найперспективніших порівняно з іншими методами лікування. Експерти пояснюють це тим, що акупунктура покращує кровообіг, зменшує запалення, впливає на систему нейромедіаторів та стимулює центральну нервову систему.

Слід пам’ятати, що акупунктура не є панацеєю, і її результати можуть відрізнятися у пацієнтів. Тому не слід ігнорувати інші методи лікування та дотримуватися здорового способу життя.

Дослідження опубліковано у журналі Neurology.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама