Вчені назвали метод, який дозволить виявити невеликі ураження раку головного мозку: відкриття

Гліоми — це пухлини, які походять із гліальних клітин головного та спинного мозку. Вони трапляються щодо рідко, але на їх частку припадає до 70% всіх випадків внутрішньочерепного раку. Вони можуть з’явитися у будь-якому віці — у дітей, підлітків, дорослих.
Лікування та прогноз гліобластоми залежать від стадії пухлини. Основними тестами, які проводяться за підозри на цей вид раку, є комп’ютерна резонансна томографія та магнітно-резонансна томографія.
Відкриття вчених із Бидгощського політехнічного університету (Польща) незабаром може змінити цю ситуацію. Вони впевнені, що найефективнішим і найточнішим методом діагностики гліобластоми є позитронно-емісійна томографія (ПЕТ), яка дозволяє виявити навіть невеликі осередки ураження. Вона застосовується у багатьох галузях медицини, наприклад у неврології, онкології, кардіології.
Цей сучасний, неінвазивний метод передбачає запровадження радіоактивної речовини, що є джерелом позитронів. Завдяки цьому можна дуже точно оцінити стан здоров’я пацієнта та вказати місце, яке було вражене хворобою.
— Таким чином можна визначити інфільтрацію гліобластоми за межами області, яка візуалізується на магнітно-резонансній томографії. Це дозволить покращити терапію цього виду раку у найважчих хворих, — зазначив провідний автор дослідження, професор Мацей Харат, пише портал Poradnik Zdrowie.