Вчені назвали метод, який дозволить виявити невеликі ураження раку головного мозку: відкриття

Вчені назвали метод, який дозволить виявити невеликі ураження раку головного мозку: відкриття

Гліоми — це пухлини, які походять із гліальних клітин головного та спинного мозку. Вони трапляються щодо рідко, але на їх частку припадає до 70% всіх випадків внутрішньочерепного раку. Вони можуть з’явитися у будь-якому віці — у дітей, підлітків, дорослих.

Лікування та прогноз гліобластоми залежать від стадії пухлини. Основними тестами, які проводяться за підозри на цей вид раку, є комп’ютерна резонансна томографія та магнітно-резонансна томографія.

Відкриття вчених із Бидгощського політехнічного університету (Польща) незабаром може змінити цю ситуацію. Вони впевнені, що найефективнішим і найточнішим методом діагностики гліобластоми є позитронно-емісійна томографія (ПЕТ), яка дозволяє виявити навіть невеликі осередки ураження. Вона застосовується у багатьох галузях медицини, наприклад у неврології, онкології, кардіології.

Цей сучасний, неінвазивний метод передбачає запровадження радіоактивної речовини, що є джерелом позитронів. Завдяки цьому можна дуже точно оцінити стан здоров’я пацієнта та вказати місце, яке було вражене хворобою.

— Таким чином можна визначити інфільтрацію гліобластоми за межами області, яка візуалізується на магнітно-резонансній томографії. Це дозволить покращити терапію цього виду раку у найважчих хворих, — зазначив провідний автор дослідження, професор Мацей Харат, пише портал Poradnik Zdrowie. 

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама