Вчені назвали продукти, які допоможуть зменшити біль при артриті

Вчені назвали продукти, які допоможуть зменшити біль при артриті

Існує два види артриту: остеоартрит та ревматоїдний артрит. Остеоартрит (ОА) характеризується зносом хрящової тканини у суглобах і найчастіше виникає з віком. Ревматоїдний артрит (РА) є хронічним системним запальним захворюванням, при якому імунна система нападає на суглоби та інші тканини організму. РА частіше починається у молодому віці, та його точні причини невідомі.

Для лікування цих форм артриту використовують протизапальні препарати, а також ліки, які можуть сповільнити їхнє прогресування. Однак для зменшення болю достатньо скоригувати раціон, вважають фахівці Орегонського університету здоров’я та науки (США).

Вони провели дослідження за участю 20 жінок. Одні пили вишневий сік, тоді як інші приймали плацебо. Як виявилось, в учасниць першої групи через шість тижнів вживання вишневого соку артритний біль зменшився. Експерти пояснюють це тим, що вишні містять антоціани, які допомагають зменшити всі види запалення, у тому числі при артриті.

Іншим цінним союзником проти болю при артриті є омега-3. Ці ненасичені жирні кислоти здатні зменшувати запалення у всьому організмі, у тому числі при ревматоїдному артриті. Чемпіонами за їх змістом є риби жирних сортів (лосось, скумбрія, печінка тріски), а також лляна олія та цвітна капуста.

Також допоможуть продукти, які містять омега-6 ненасичені жирні кислоти. Вони знижують рівень холестерину, покращують згортання крові, знімають запалення та послаблюють біль. Шукайте їх у м’ясі птиці, яйцях, насінні соняшника чи гарбуза, горіхах.

Дотримання здорового способу життя теж допоможе поліпшити самопочуття таким хворим. Для цього достатньо дотримуватись кількох правил.

Займайтеся спортом. Регулярні помірні фізичні вправи допоможуть зміцнити м’язи навколо суглобів та покращити рухливість.

Слідкуйте за вагою. Це знизить навантаження на суглоби, особливо на колінах та стегнах.

Застосовуйте тепло (гарячі компреси) або холод (крижані компреси), це зменшить біль та запалення.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама