Вчені назвали сорт шоколаду, який покращує настрій

Вчені назвали сорт шоколаду, який покращує настрій

Згідно з дослідженнями співробітників Сеульського національного університету (Південна Корея), достатньо трьох квадратиків екстрачорного сорту. Як виявилося, ті, хто протягом дня ласували всього 30 г чорного шоколаду з вмістом какао 85%, відрізняються більш веселою вдачею, ніж ті, хто відмовляється від нього. Подібний ефект, на думку південнокорейських учених, пов’язаний із мікробними змінами у кишківнику через споживання шоколаду. До речі, на фігурі ця кількість не відбивається: адже один квадратик «затягує» всього на 10 гр. Отже, для того, щоб завжди перебувати в хорошому настрої, достатньо з’їдати всього три квадратики чорних ласощів!

Дослідники провели експеримент за участю 46 добровольців. Спершу їм запропонували з’їдати в день 30 г шоколаду з 85-відсотковим вмістом какао, потім таку саму порцію шоколаду — з 70-відсотковим вмістом какао, і, нарешті, порадили на три тижні відмовитися від будь-якого сорту.

Рівень настрою вимірювався за допомогою шкали позитивних та негативних емоцій PANAS. Також респондентів попросили оцінити свій настрій за п’ятибальною системою. У всіх були взяті аналізи, щоб визначити зв’язок між рівнем настрою, сортом шоколаду та мікробіотою кишківника.

Виявилося, що споживання 85% темного шоколаду значно знижувало негативний настрій, тоді як у тих, хто вибирав 70% темного шоколаду, такого ж ефекту не спостерігалося.

Зразки фекалій також показали, що кишкова мікробна різноманітність була значно вищою у першій групі, ніж у так званій контрольній групі, яка не вживала шоколад. Примітно, що виявлено вищі рівні Blautia, типу кишкової бактерії, значно пов’язаної з позитивними змінами показників настрою.

Результати були опубліковані у Журналі харчової біохімії (Journal of Food Biochemistry).

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама