Вчені назвали вправи, які уповільнюють прогресування хвороби Паркінсона

Вчені назвали вправи, які уповільнюють прогресування хвороби Паркінсона

Дослідження вчених Шанхайського медичного університету Цзяо Тун (Китай) показало, що симптоми хвороби Паркінсона можна сповільнити, регулярно практикуючи тай-чі.

Традиція бойового мистецтва тай-чи зародилася у Китаї та налічує понад кілька сотень років. Ця форма медитації передбачає рух всього тіла відповідно до своїх припущень. Вона поєднує в собі повільні, плавні рухи з глибоким диханням та розслабленням. На думку експертів, тай-чі може бути корисним у боротьбі з хворобою Пакрінсона.

Експерти протягом п’яти спостерігали за такими хворими, які практикували тай-чі двічі на тиждень. Виявилося, у них було менше ускладнень і вища якість життя, ніж у тих, хто не займався тай-чі.

Крім того, дослідники помітили повільніше прогресування захворювання в учасників вправ. Їм також не потрібно було вживати багато ліків. Вони менше скаржилися на виникнення таких недуг, як біль у спині, запаморочення, порушення сну або проблеми з пам’яттю та концентрацією уваги.

За словами дослідників, тай-чи зберігає довгостроковий цілющий вплив на хворобу Паркінсона. Регулярна практика цього бойового мистецтва дозволяє таким пацієнтам підтримувати хорошу якість життя та залишатися активними.

Дослідження опубліковано в журналі «Journal of Neurology Neurosurgery & Psychiatry» («Журнал неврології, нейрохірургії та психіатрії»).

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІЛікарські препарати при тяжких...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама