Вчені назвали вид м’яса, що підвищує ризик розвитку цукрового діабету ІІ типу

Вчені назвали вид м'яса, що підвищує ризик розвитку цукрового діабету ІІ типу

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визнала епідемію діабету ІІ типу. Цей стан може розвиватися роками, а його симптоми проявляться поступово. Якщо діабет не діагностувати, це може призвести до розвитку серцево-судинних та ниркових захворювань, а також розвитку раку та деменції.

Причин виникнення цього метаболічного захворювання є чимало. Серед них — зайва вага, спричинена неправильним харчуванням та малорухомим способом життя. Вчені Гарвардської школи (США) виявили, що споживання червоного м’яса може бути пов’язане з розвитком діабету. Такого висновку вони дійшли в ході дослідження за участю 216 695 добровольців. Протягом трьох років дослідники аналізували раціон учасників, які в анкетах повідомляли про свої харчові уподобання.

За час експерименту у 22 000 респондентів розвинувся діабет ІІ типу. Експерти зазначили, що у тих, хто їв червоне м’ясо двічі на тиждень і більше, ризик розвитку цього захворювання підвищувався на 62%. Додаткова порція обробленого червоного м’яса, виду копченостей чи тушонки, підвищувала ризик розвитку діабету на 46%, а необробленого червоного м’яса — на 24%.

Дослідники рекомендують скоротити споживання червоного м’яса та замінити його іншими джерелами білка: бобовими та горіхами. Учасники, які їли ці продукти, були на 30% менш схильні до розвитку діабету ІІ типу. А споживання молочних продуктів знижувало ризик розвитку цього захворювання на 22%.

— Люди, які турбуються про своє здоров’я, повинні обмежити споживання червоного м’яса до цієї порції на тиждень, — зазначив керівник дослідження, професор дієтології Уолтер Уіллетт, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Результати дослідження було опубліковано у журналі The American Journal of Clinical Nutrition (Американський журнал клінічного харчування).

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама