Вчені планують створити ліки проти старості

Вчені планують створити ліки проти старості

Тривалість життя людини зростає протягом століть. Професор молекулярної біогеронтології Бірмінгемського університету (Великобританія) Жуан Педро де Магальяйнш вважає, що люди можуть жити до 1000 років, але для цього буде потрібно кілька модифікацій генетичного «програмного забезпечення».

Деякі генетики вважають, що непереборна межа близько 115 років запрограмована у нашому геномі еволюцією. Вчені вважають, що людина може жити набагато довше. Вже виявлено кілька хімічних сполук, які свідчать про можливість трохи продовжувати тривалість життя лабораторних тварин.

Жуан Педро де Магальяйнш, вивчаючи геном довгоживучих тварин, таких як гренландський кит (який жив до 200 років), дійшов дивовижного висновку. Якби вдалося усунути старіння на клітинному рівні, люди могли б жити тисячоліттями до 20 000 років.

Якщо запрограмовано старіння, вчені теоретично можуть перепрограмувати наші клітини, модифікуючи гени. Для цього будуть потрібні технології, яких поки що немає. Однак Магальяйнш вважає, що їх можна створити.

— Не думаю, що найближчим часом вдасться створити ліки, які лікують старіння так, як інфекції пеніциліну. Але з’єднання під назвою «рапаміцин» є перспективним. Він продовжує життя тварин на 10–15% і дозволений для використання у людей, наприклад, у реципієнтів трансплантата органів, — каже дослідник, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Якщо нові препарати, такі як рапаміцин, можуть продовжити життя тварин на 15%, то для досягнення екстремального довголіття люди потребують клітин, які практично не старіють і здатні до ефективного відновлення ДНК. Це дозволить як зрозуміти процес старіння, а й контролювати його.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІЛікарські препарати при тяжких...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама