Вчені пояснили, чому чоловіки живуть менше за жінок

Вчені пояснили, чому чоловіки живуть менше за жінок

Згідно з дослідженням вчених штату Вірджинія (США), тривалість життя чоловіків і жінок багато в чому визначається генетично. Як відомо, у жінок спостерігається поєднання двох Х-хромос, а у чоловіків — Х і Y.

Специфічна для чоловіків Y-хромосома містить обмежену кількість генів, які регулюють визначення статі та сперматогенез. Експерти припускають, що Y-хромосома винна у скороченні тривалості життя чоловіків. А її втрата може спричинити серйозні наслідки.

На думку фахівців, близько 40% чоловіків старше 70 років не мають вищезгаданої хромосоми, особливо ті, хто палить. Атрофія Y-хромосоми відбувається переважно у клітинах крові. Це підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, що може спричинити передчасну смерть.

— Після 60 років чоловіки помирають раніше, ніж жінки. Це схоже на те, якби вони біологічно старіли швидше, — пояснює керівник дослідницької групи доктор Кеннет Волш, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Фахівці вказують, що жінки частіше страждають на гіпертонію, остеопороз чи дископатію. Однак ці хронічні захворювання при правильному лікуванні дозволяють прожити довгі роки. Чоловіки більше схильні до ішемічної хвороби серця, інфарктів, інсультів, які можуть стати причиною передчасної смертності.

Проте дослідники зазначають, що чоловіки можуть змінити ситуацію. Для цього треба відмовитися від алкоголю та нікотину та дотримуватися здорового способу життя.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама