Вчені пояснили, чому кетчуп може бути корисніший за свіжі помідори 

микроскоп

Він містить унікальну речовину — лікопін

Дієтологи радять їсти овочі сирими. При термічній обробці вони частково втрачають мікроелементи й вітаміни та стають менш корисними. Однак у цьому правилі є винятки. Так, перероблені помідори містять більше лікопіну, ніж свіжі.

Лікопін належить до групи каротиноїдів, тобто природних пігментів, що містяться в рослинах. З усіх каротиноїдів він є найпотужнішим антиоксидантом і може запобігти розвитку серцево-судинних та онкологічних захворювань. Також допомагає нормалізувати кров’яний тиск, знизити рівень холестерину та ризик гіпертонії. При цьому організм людини ліпокін не виробляє. Для його отримання необхідно щодня з’їдати 2 великі помідори або випивати 1 склянку томатного соку.

Лікопін у свіжих томатах зустрічається у поєднанні з іншими сполуками, тому він більш важкодоступний та гірше засвоюється організмом. Обробка помідорів викликає виділення цих речовин, завдяки чому приготовлені страви містять більше лікопінів, ніж сирі овочі. А тому готуйте томатні супи та робіть сік з помідорів.

З кетчупом справа складніша. Виробники часто додають до нього ароматизатори та консерватори, що викликає справедливі нарікання у дієтологів. Кетчуп має бути максимально натуральним, з невеликим вмістом солі та цукру. І тоді його користь ні в кого не викликає сумніву.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама