Вчені пояснили, чому кожен другий чоловік має зайву вагу

Дата створення: 18 Листопада 2022
Дата оновлення: 13 Квітня 2023
Вчені пояснили, чому кожен другий чоловік має зайву вагу

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), понад 50% європейських чоловіків мають зайву вагу, і ця тенденція продовжує зростати. Дослідники вважають, що причина в цьому полягає у виконанні сімейних та професійних обов’язків

Вчені університетів Раскіна та Дербі (Великобританія) провели опитування серед чоловіків віком 35–58 років. Вони хотіли дізнатися, що, на думку респондентів, вплинуло на появу надмірної ваги чи ожиріння.

Найчастіше, як дві основні причини набору ваги, опитані назвали сім’ю і зайнятість. При цьому вони визнавали, що люблять смачно поїсти, але не звертають уваги на правильність харчування, вибрані продукти та розміри порцій. Більшість чоловіків відзначили, що зайва вага викликає у них занижену самооцінку та депресію. Однак вони не намагалися щось змінити.

— Чоловіки середнього віку схильні забувати, що спосіб життя впливає на збільшення ваги. Це дуже небезпечно, адже це підвищує ризик виникнення багатьох хронічних захворювань, — зазначила керівник дослідження доктор Марк Кортнейдж, пише RadioZet.

Вчені сподіваються, що їх дослідження допоможе розробити нові програми боротьби з ожирінням та пропагандою здорового способу життя.

Результати опитування були опубліковані у Міжнародному журналі екологічних досліджень та громадської охорони здоров’я.

Читайте також: Зайва вага не пов’язана з обміном речовин: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама