Вчені пояснили, чому курячий бульйон лікує від застуди та допомагає зняти похмілля

Дата створення: 08 Лютого 2022
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Вчені пояснили, чому курячий бульйон лікує від застуди та допомагає зняти похмілля

Цей супчик містить корисні для організму вітаміни та мікроелементи

Бореться з бактеріями…

Доктор Медичного центру Університету Небраски (США) Стівен Реннард, бабуся якого вважала курячий бульйон найкращим засобом проти усіх недуг, вирішив дослідити його.

Як відомо, для боротьби з вірусами або бактеріями організм починає виробляти лейкоцити, тобто нейтрофіли. Надлишок їх призводить до появи слизу, який є симптомом застуди. Доктор Стівен Реннард у лабораторних умовах створив аналогічне середовище, додавши до нього кілька крапель бульйону. Це призвело до уповільнення та навіть блокування нейтрофілів. В результаті їх кількість зменшилася, і симптоми застуди стали легшими.

… і лікує

До аналогічних висновків дійшли дослідники з лікарні Маунт-Сінай у Маямі (США). 15 здоровим респондентам вони ввели до носових пазух частинки, що імітують бактерії або віруси. Потім учасників експерименту розділили на три групи, кожній з яких дали різне питво: холодну або теплу воду, або гарячий бульйон. Виявилося, що гарячий бульйон найкраще стимулює мукоциліарну транспортну систему, що допомагає позбутися організму респіраторних інфекцій.

На думку фахівців, лікувальна сила відвару пояснюється тим, що він містить важливі для здоров’я речовини, такі як калій, кальцій, магній, кремній, сірка, фосфор тощо.

Що ж до використання бульйону як засобу від похмілля, то й цьому є пояснення. Алкоголь вимиває з організму цінні мінерали, зневоднює та послаблює травну систему. Бульйон, який також багатий на мінерали й вітаміни, допомагає швидко та ефективно заповнити поживні речовини, втрачені через алкоголь.  Ось чому в багатьох країнах після вечірок віддають перевагу бульйону.

Читайте також: Алкоголь шкідливий не лише у великих дозах, а й у малих: дослідження

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама