Вчені пояснили, чому заколисує в машині

Вчені пояснили, чому заколисує в машині

Захитування — це неприємний стан, який багато людей відчувають під час їзди на автомобілі. Воно може викликати дискомфорт і блювоту. Вчені з Автономного університету Барселони (Іспанія) провели дослідження на мишах, щоб з’ясувати, які нейрони відповідають за симптоми заколисування.

Експерти ідентифікували, що залучені при заколисуванні нейрони розташовані у певній ділянці стовбура мозку — вестибулярному ядрі. З нього виходять пучки нервових волокон, які передають у мозок сигнали, необхідні для орієнтації у просторі та руху.

Основним винуватцем симптомів заколисування виявилися нейрони, які експресують білок Vglut2 і мають рецептор Cck-A. Ці нейрони викликали симптоми, схожі на заколисування, навіть за відсутності активації руху.

Вчені виявили, що ці нейрони пов’язані з парабрахіальними ядрами мозку, які регулюють апетит, температуру тіла та почуття летаргії. Це може пояснити, чому заколисування супроводжується різними симптомами.

Експерти вважають, що існують додаткові нейронні ланцюги, які можуть впливати на інші симптоми, пов’язані з заколисуванням. Знання цих нейронних механізмів допоможе зменшити прояв заколисування та зробити подорожі людей комфортнішими.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама