Вчені пояснили, чому жінки більш чутливі до стресу, ніж чоловіки

Вчені пояснили, чому жінки більш чутливі до стресу, ніж чоловіки

Дослідники Каролінського інституту (Швеція) виявили групу нейронів, які відповідають за формування негативних емоцій. На думку вчених, ці нейрони мають рецептори естрогену, що пояснює, чому жінки чутливіші до стресу, ніж чоловіки.

Експерти, використовуючи передові методи аналізу мозку, змогли визначити, як за хронічного стресу активізуються ці нейрони. Проведені досліди на лабораторних мишах показали, що нейрони з’єднують гіпоталамус з вуздечкою — бічною габенулою, яка відповідає за винагороду та огиду.

— Знаючи, які нейрони на цьому шляху в мозку контролюють негативні емоції, ми зрозуміємо, які механізми лежать в основі афективних захворювань, включаючи депресію. Це дозволить розробити ефективні ліки проти них, — сказав один із дослідників, професор Костянтинос Мелетіс.

Експерти зазначають, що нейрони, пов’язані з негативними емоціями та хронічним стресом, мають рецептори естрогену. Цим можна пояснити особливу чутливість жіночої статі до стресів. В експериментах на мишах було чітко помічено, що у самок, які опинилися в стресовій ситуації, розвинулася триваліша реакція на стрес, ніж у самців.

— Раніше було відомо, що жінки більш схильні до депресії та тривоги, ніж чоловіки. Однак тільки зараз вдалося виявити біологічний механізм, який це пояснює, — підкреслив співавтор дослідження професор Марі Карлен, передає Radio ZET.

Дослідження опубліковано у журналі Nature Neuroscience («Природа Неврологія»).

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама