Вчені пояснили, чому зранку ми почуваємося розбитими

Причиною тому — поганий сон
Співробітники Ексетерського університету (Великобританія) провели дослідження з метою вивчення збереження когнітивного здоров’я у похилому віці. Вони опитали 4000 добровольців, які вказали в анкеті якість свого сну, суб’єктивну оцінку віку, зміни у самопочутті та повсякденну активність. За рік вчені знову попросили респондентів відповісти на ці запитання. Як виявилося, ті, хто оцінив свій сон найгірше, відчували себе старшими і скаржилися на швидке й сильне старіння.
Експерти кажуть, що поганий сон впливає на фізичне, психічне та когнітивне здоров’я. Так, за даними Healthline Media, доцент Школи медсестер Френсіс Пейн Болтон Стефані Гріггс наголошує на важливості фаз сну для нашого здоров’я, адже на кожному його етапі виділяються або регулюються гормони, необхідні для правильного функціонування організму.
Доцент Університету Індіани Крістіано Гуарана каже, що недолік сну знижує зв’язок між мигдалеподібним тілом та префронтальною корою головного мозку, що негативно позначається на розумовому процесі.
— Ці галузі відповідають за контроль імпульсів та обробку відповідної інформації. Люди, позбавлені сну, неуважні й не вміють контролювати свої емоції, — пояснює Крістіано Гуарана, пише Medonet.pl.
Читайте також: Сон між 22 і 23 годинами корисний для серця: дослідження