Вчені радять жінкам вибирати дієту, багату на калій

Дата створення: 05 Серпня 2022
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Вчені радять жінкам вибирати дієту, багату на калій

Цей мінерал необхідний для функціональності м’язів та нормалізації кров’яного тиску

Калій, натрій та магній є найважливішими електролітами для здоров’я людини. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує споживати щодня не менше 3,5 г калію та не менше 5 г солі, або натрію. Однак проведені дослідження показали, що калій особливо важливий для жінок.

Ще у 1993 році вчені розпочали дослідження за участю 11 267 чоловіків та 13 696 жінок віком 40–79 років. Хоча в обох групах дієта, багата на калій, приносила позитивні ефекти, в одній з них вони були вищими. Експерти виявили, що жінки, у яких у раціоні було вище натрію, вигравали від збільшення калію більше, ніж чоловіки.

На думку вчених, жінки, які дотримуються дієти з підвищеним вмістом калію, тобто споживають банани, лосось та авокадо, мають нижчий ризик серцево-судинних захворювань. Це може знизити негативний вплив натрію.

Відомо, що високе споживання солі пов’язане із підвищенням кров’яного тиску, розвитком серцевих нападів та інсультів.

— Лікарі завжди радять обмежити споживання солі, але це важко зробити: багато оброблених продуктів утримують її. Калій допомагає організму вивести більше натрію із сечею, — пояснює професор Медичних центрів Амстердамського університету (Нідерланди) Ліфферт Фогт, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Експертам також вдалося встановити, що по мірі споживання кальцію у жінок знижувався артеріальний тиск. Як виявилося, у респонденток із високим споживанням натрію зі збільшенням добового споживання калію на 1 г кров’яний тиск знижувався на 2,4 мм рт.ст.

Аналогічний зв’язок між споживанням калію та натрію та артеріальним тиском у чоловіків не спостерігався. Проте при цьому зменшення ризику серцево-судинних захворювань спостерігалося у чоловіків на 7%, а у жінок — на 11%.

— Дослідження показують, що калій допомагає підтримувати здоров’я серця жінок краще за чоловіків, — зазначив професор.

Результати дослідження були опубліковані в European Heart Journal («Європейський серцевий журнал»).

Читайте також: Тихий інсульт легко пропустити

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама