Вчені розповіли, як без таблеток знизити рівень стресу у крові

Вчені розповіли, як без таблеток знизити рівень стресу у крові

Кортизол, широко відомий як гормон стресу, є стероїдним гормоном, який синтезується з холестерину в надниркових залозах. Його концентрація також схильна до добової мінливості — вона найвища вранці та знижується протягом дня.

Кортизол впливає на всі системи органів. Він контролює рівень глюкози, артеріального тиску та запалення, бере участь у метаболізмі.

— У стані стресу організм виробляє норадреналін, адреналін та кортизол. Завдання останнього полягає в тому, щоб забезпечити організм подальшою енергією для «боротьби чи втечі», — пояснює психотерапевт Катажина Сасс-Станчак.

Кортизол є важливим для організму. Але його надлишок шкідливий для здоров’я. Це може призвести до розвитку діабету, депресії, тривожних розладів, остеопорозу та ожиріння.

— Якщо високий рівень кортизолу триває довго, то це може перейти в гіпертонію або аритмію. Крім того, погіршення пам’яті та труднощі у навчанні можуть бути результатом тривалої дії кортизолу на організм, — каже лікар, пише Polki.pl.

Для зменшення рівня кортизолу застосовують кортикостероїдні препарати, такі як верошпірон. Проте є ефективніші методи зниження кортизолу.

Фізична активність

Відповідно до досліджень, фізична активність може знизити рівень кортизолу на 20–30%. Фахівці рекомендують не менше 30 хв тренувань помірної інтенсивності три-чотири рази на тиждень. Допоможуть швидка ходьба, біг, плавання, їзда на велосипеді, скандинавська ходьба, розтяжка та силові вправи.

Образотворче мистецтво

Вчені Університету Дрекселя (США) довели, що заняття образотворчим мистецтвом допомогло знизити рівень кортизолу у 75% добровольців. Вони зазначали, що малювання заспокоювало і розслабляло, що вплинуло на результати.

Музика

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Frontiers in Psychology, прослуховування музики знижує рівень кортизолу. Експерти пояснюють це тим, що зосередження уваги на звуках відвертає увагу від тривожних думок, розслаблює дію, а також покращує настрій.

Читання книги

Дослідники з Університету Сассекса (Великобританія) помітили, що читання книг допомагає відвертатися від неприємних подій та розслабитися, що знижує рівень кортизолу.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама