Вчені розповіли, як швидко пережити зміну часових поясів

Земля і лупа

Перехід на новий часовий пояс не буває легким. Він призводить до порушення внутрішнього біологічного годинника, на відновлення і синхронізацію якого може знадобитися кілька днів.

Раніше проведені дослідження показали, що зміни часових поясів не проходять безслідно для здоров’я. Вони викликають проблеми травлення, серцево-судинні захворювання та навіть передчасне старіння.

Вчені Північно-Західного університету та Інституту Санта-Фе (США) виявили новий метод, який дозволяє мінімізувати наслідки зміни часових поясів та прискорити їх відновлення.

Щоб дізнатися більше про ці взаємодії, команда дослідників побудувала математичну модель, яка імітувала деяку складність мережі внутрішніх годинників.

У моделі використовувалися два ряди осциляторів: ті, що контролюється їжею, і ті, що управляються світлом. Використовуючи цю модель, вчені виявили, що певні фактори, такі як нижча світлочутливість та слабкі сигнали між окремими осциляторами, роблять перерви між цими системами екстремальними. Вони також знайшли спосіб краще синхронізувати групи осциляторів після того, як вони були перервані.

— Ситний сніданок у новому часовому поясі може допомогти подолати зміну часових поясів. Не рекомендується постійно зрушувати час їди або їсти ввечері, оскільки це може призвести до зміщення внутрішніх годинників, — попереджають вчені, цитує портал Green Me.

Автори сподіваються дослідити, які фактори підвищують стійкість внутрішніх годинників, щоб розробити ефективні методи, які можуть запобігти зміні часових поясів та зберегти добові системи здоровими до старості.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама