Вчені розповіли, як убезпечити себе від пандемічного стресу

Дата створення: 18 Жовтня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Вчені розповіли, як убезпечити себе від пандемічного стресу

На думку іспанських фахівців, захистить дієта, багата овочами та фруктами, та відсутність негативних новин

Дослідники з Біомедичного науково-дослідного інституту Sunyer у Барселоні (Іспанія) протягом першого року пандемії COVID-19 спостерігали за станом психологічного здоров’я 1000 осіб, щоб виявити симптоми депресії або підвищеної тривожності та зрозуміти, за допомогою яких засобів можна їх запобігти.

Аналізуючи дані, експерти дійшли висновку, що найбільш ефективною захисною поведінкою була звичка дотримуватися здорового харчування (з великим споживанням овочів та фруктів), а також вміння фільтрувати негативні новини.

Зв’язок між дієтичним балансом та психічним здоров’ям досліджується протягом багатьох років. Споживання хворої їжі може викликати такі розлади, як тривогу та депресію. Вчені виявили, що ті респонденти, які «заїдали» проблеми, викликані пандемією, були частіше схильні до депресії, особливо жінки й студенти. Справедливе та зворотне твердження. Поява проблем під час пандемії COVID-19 викликала погіршення раціону. Це становило загрозу не тільки для психічного здоров’я, але й для фізичного і найчастіше виражалося в ожирінні.

Дієта — як харчова, так і інфекція — ефективно допомагає запобігти симптомам тривоги та депресії. Так, відпочинок на свіжому повітрі, у компанії друзів, заняття фізичною активністю чи хобі допомагають гармонізувати психологічний стан.

— Ці прості способи допомагають перемогти стрес не лише під час пандемії, а й в інших ситуаціях, які викликають підвищену тривожність, — зазначив керівник дослідження Хоакіма Радуа, цитує портал La Repubblica.

Дослідження було представлено під час конгресу Європейського товариства нейропсихофармакології у Відні.

Читайте також: Стрес прискорює імунне старіння

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама