Вчені розповіли, як без ліків вилікувати рак

Вчені розповіли, як без ліків вилікувати рак

Рак є групою онкологічних захворювань, що характеризуються аномальним і неконтрольованим зростанням і розмноженням клітин в організмі. Ці аномальні ракові клітини можуть утворювати пухлини або інфільтрувати навколишні тканини та органи, вражаючи їхню функцію.

Згідно з дослідженням вчених Єльського університету (США), вплив на хромосоми ракових клітин може бути одним зі способів запобігання розвитку пухлин.

Клітини людини мають 23 пари хромосом. Додаткові хромосоми, відомі як анеуплоїдії, вважаються аномаліями. Але саме вони, на думку вчених, необхідні для зростання пухлин. Видалення цих генів, відповідно, зменшує розвиток ракових утворень та відкриває нові можливості для лікування онкологічних захворювань.

Про те, що всі види раку є анеуплоїдними, відомо вже понад 100 років. Однак досі було неясно, яку роль відіграють зайві хромосоми у розвитку пухлин.

Щоб це зрозуміти, вчені використовували метод генної інженерії CRISPR для розробки нового підходу до видалення хромосом в анеуплоїдних клітинах при меланомі, раку шлунка та клітинних лініях яєчників. Так, вони видалили третю копію, також відому як «плече q» хромосоми 1, яка зустрічається при кількох типах раку. Це спричинило те, що ракові клітини втратили здатність утворювати пухлини.

Виборча дія на анеуплоїдні, з нестандартним числом хромосом, клітини є однією з численних стратегій, що досліджуються у сфері боротьби з раком. Однак розробка таких методів вимагає великих досліджень та тестування, перш ніж вони можуть бути впроваджені у клінічну практику.

Проводяться численні дослідження в галузі онкології з метою розробки ефективніших методів діагностики та лікування, а також профілактики раку. Регулярні медичні обстеження та здоровий спосіб життя допоможуть у зниженні ризику розвитку раку та забезпеченні його раннього виявлення, що важливо для успішного лікування.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Чорний шоколад захищає від розвитку діабету та хвороб серця: дослідження
Чорний шоколад із вмістом какао понад 70% має бага...
Лікарі назвали продукти, які допоможуть знизити ризик розвитку недоумства втричі
Згідно з дослідженнями, дієта, багата на продукти ...
Реклама